„Dauguma batų man per siauri“ – Kaip išsirinkti batus plačiai pėdai?
Jei turite plačias pėdas, rasti tinkamus batus gali būti sunku. Dauguma standartinių batų dydžių nėra pritaikyti plačios anatomijos pėdai, tad jas turintys žmonės patiria diskomfortą nešiodami įprastą avalynę. Tai gali sukelti skausmus, tokie batai žymiai dažniau nutrina pūsles, padaro nuospaudas ir iššaukia rimtesnes, su kojų sveikata susijusias problemas. Visgi, jeigu žinosite, kaip internetu išsirinkti batus plačiai pėdai, problemų tikimybę sumažinsite arba jų visai išvengsite.
Visų pirma – specialus avalynės žymėjimas
Batų plotis yra standartinis, jei nenurodyta kitaip. Kai kurie gamintojai bet kokiu atveju nurodo, koks yra avalynės plotis. Žymėjimai:
· Siauras (N arba C)
· Vidutiniai arba standartiniai (M arba D)
· Platus (W arba EE)
· Itin platus (XW arba EEE)
Labai svarbu tiksliai išmatuoti savo pėdos plotį. Tai galite padaryti namuose naudodami ruletę arba bet kurioje batų parduotuvėje pasinaudoję specialia dydžio bei pločio matuokle.
Kaip išsirinkti batus plačiai pėdai?
Keletas patarimų, kaip randami moteriški arba vyriški batai plačiai pėdai.
1. Ieškokite prekių ženklų, kurie siūlo plačius batus. Kai kurių gamintojų avalynė yra pritaikyta plačioms pėdoms, tačiau tikrai ne visų. Būtinai pasidomėkite aprašymais ar modeliais, kad žinotumėte, kas pasiūlys tai, ko reikia.
2. Nesirinkite batų su smailiais priekiais. Avalynė su apvalintu arba kvadratiniu priekiu suteikia daugiau erdvės kojų pirštams ištiesti bei išskleisti. Batai su smailiu priekiu tokios prabangos neturi ir platesnę pėdą turinčiam žmogui netinka.
3. Rinkitės avalynę, pagamintą iš tampresnių medžiagų. Oda ir kai kurios sintetinės medžiagos laikui bėgant gali „prasitampyti“ ir prisitaikyti prie pėdos formos. Ieškokite iš šių medžiagų pagamintų batų, nes jie tikrai bus patogesni, ypač, nešiojant ilgesnį laiką ar nueinant didesnius atstumus.
4. Įsigykite ortopedinius vidpadžius. Jie gali suteikti papildomos atramos ir padidinti komfortą. Tolygiai paskirstydami spaudimą pėdai, jie sumažina diskomfortą.
Taip pat, geriausi batai plačiai pėdai turės dirželius arba raištelius. Jeigu tai – tiesiog įsispiriama avalynė be reguliavimo, kuri dar ir mažai „prasitampo“, turite susitaikyti, jog gali stigti komforto.
Kodėl nėra gerai avėti standartinę avalynę?
Labiau užsispyrę vartotojai arba konkretų batų modelį mėgstantys pirkėjai gali vis tiek galvoti apie tai, kad neverta ieškoti batų, tinkamų plačiai kojai ir verčiau pakentėti. Tačiau toks požiūris yra ne tik nešiuolaikiškas, bet ir kenksmingas jums patiems.
Tinkamo dydžio batų avėjimas suteikia ne tik komforto, bet turi ir daugybę kitų privalumų:
· Pėdų problemų prevencija. Tinkamai pritaikyta avalynė padeda išvengti pūslių, nuospaudų ir mažina tikimybę, kad susidursite su ilgalaikėmis pėdų problemomis.
· Geresnė laikysena ir pusiausvyra. Tinkamo dydžio avalynė gali pagerinti laikyseną ir pusiausvyrą, sumažinti kritimų ar dėl to patiriamų traumų riziką.
· Jūs tampate mobilesni. Jeigu greitai vaikštote, daug judate arba net sportuojate, patogi, ne per siaura avalynė prisidės prie to, kad bus lengviau pasiekti norimus rezultatus.
· Didinamas pasitikėjimą savimi. Patogi avalynė didina pasitikėjimą savimi, nes leidžia vaikščioti, bėgioti ir judėti be skausmo ar diskomforto. Nepergyvensite dėl to, kad šlubuojate ar kitų problemų.